Czy Szumisie działają na każde dziecko?

Czy Szumisie działają na każde dziecko?

Czy Szumisie działają na każde dziecko?

Nie powiemy niczego nowego, jeśli stwierdzimy, że każde dziecko jest inne :) Czy zatem Szumisie będą działały w przypadku każdego maleństwa? 

Jak szumi Szumiś

Wszystkie Szumisie – Bystrzaki, Lulusie i Słodziaki, generują pięć rodzajów szumu. Są to: dźwięk fal morskich, padającego deszczu, odgłos bicia serca, biały szum, różowy szum. Wybraliśmy ten zestaw, ponieważ są to dźwięki uznawane za kojące, wyciszające, usypiające zarówno maleńkie jak i starsze dzieci.

Wewnątrz Szumisia umieściliśmy misiowe serce – mechanizm generujący powyższe odgłosy. Dzięki zintegrowanej aplikacji na smartfony, można zdalnie sterować ustawieniami Szumisia, między innymi natężeniem szumu. Zaprogramujemy również długość jego trwania.

Każdemu wedle potrzeb

Każde dziecko jest inne. Mali rekordziści zasypiają już kilkanaście sekund po włączeniu Szumisia. Innym maluszkom potrzeba dłuższego zaangażowania Rodziców i Szumisia. Dla niektórych noworodków idealny będzie odgłos bicia serca, kojarzący się z bezpiecznym wnętrzem brzucha Mamy. Po kilku miesiącach mogą bardziej polubić różowy szum. Najważniejsze jest podążanie za potrzebami dziecka.

Rodzice mogą zaobserwować, że ich pociechy zasypiają również bez pomocy Szumisia. Warto wtedy zastosować delikatny różowy szum celem podtrzymania spokojnego snu. Hałasy z ulicy nie przestraszą malucha, Szumiś subtelnie wygłuszy nieprzyjazne odgłosy.

Szumiś może pomóc podczas wieczornego rytuału.  Cicho szumiący miś jako towarzysz kąpieli, masażu czy czytania bajek, będzie stanowić doskonałe tło wyciszające i relaksujące.

Szumiący miś wspiera dzieci w okresie noworodkowym i niemowlęcym, gdy dokuczają im bolesne kolki czy ząbkowanie. Jako jeden z pięciu filarów metody 5S stworzonej przez światowej sławy pediatrę, Harveya Karpa, jednostajny szum relaksuje i wycisza najmłodszych w trudnych dla nich chwilach. Pozostałe elementy metody 5S to: otulanie, stabilizowanie pozycji, kołysanie i ssanie.

Uważność i czujność

Dzieci są różne, a ich potrzeby niezwykle zróżnicowane. Dzięki czułej bliskości Mamy, maleństwo dostaje od urodzenia to, co dla niego najlepsze. 

Uważność na potrzeby malucha w połączeniu z radami zawartymi na naszej stronie, dostarczy opiekunom informacji, w jakiej formie i okolicznościach warto zastosować wsparcie Szumisia. Może się też zdarzyć, że na pewnym etapie szum nie będzie dziecku pomagał lub odpowiadał. Należy to uszanować i nieco odczekać z kolejnymi próbami włączenia Szumisia.

Foto: www.instagram.com/werka_mama/