Szumisie pomagają w zasypianiu. Jak to działa?

Szumisie pomagają w zasypianiu. Jak to działa?

Szumisie pomagają w zasypianiu. Jak to działa?

Wygląda to jak magia. Śliczny szumiący miś z rodziny Bystrzaków, Lulusiów lub Słodziaków trafił właśnie w nasze ręce. Kładziemy Szumisia w pobliżu naszego maleństwa, włączamy urządzenie za pomocą aplikacji… I nagle, niespokojne od godziny niemowlę, zamyka oczy i… po prostu śpi.

Serce do usypiania

Szumisie to trzy rodziny pluszowych misiów, w których zainstalowaliśmy urządzenia w kształcie serca. Emitują one pięć rodzajów dźwięku. Jest to biały szum (podobny do odgłosu suszarki), różowy szum, odgłos bicia serca (taki, jaki dziecko słyszy w okresie płodowym, będąc w brzuchu Mamy), padającego deszczu oraz szumu fal. 

Serduszko Szumisia można włączyć naciskając je palcami lub zdalnie – za pomocą specjalnej aplikacji (miś łączy się z naszym telefonem za pomocą funkcji bluetooth).

Jak Szumiś usypia maluchy

Hałasy w brzuchu Mamy to nie są subtelne dźwięki harfy. To sporo decybeli! Jednostajny szum przepływającej krwi pępowinowej czy wód płodowych jest dzieciom znany od momentu, gdy zaczynają słyszeć. 

Kiedy przychodzą na świat, to właśnie biały i różowy szum przypominają im przyjemny stan spokoju i błogiego ciepła w okresie płodowym. To niezwykle relaksuje noworodki i pomaga im wyciszyć się praktycznie natychmiast.

Warto na początku ustawić Szumisia w trybie cichym, by nie przestraszyć dziecka nagłym hałasem. W razie potrzeby można zwiększyć natężenie szumu zdalnie za pomocą aplikacji lub manualnie przytrzymując naciśnięty guzik na serduszku misia.

Zawsze jestem blisko

Biały i różowy szum działa kojąco i uspokaja maluszki. Pomaga im w zasypianiu, jak również w utrzymaniu spokojnego snu przez dłuższy czas. 

Szumiś posiada funkcję ciągłego szumienia i może pracować non stop nawet przez 12h. Wielu rodziców wybiera opcję Czujnika Snu. Miś szumi przez 60 minut, a potem stopniowo wycisza szumienie i wyłącza się. Gdy dziecko poruszy się lub zacznie płakać, Szumiś uaktywni się automatycznie. Dzięki temu maleństwo słyszy kojący dźwięk i zdarza się, że samo ponownie usypia:) 

Największe misie z rodziny mają w zestawie poręczną pluszową kieszonkę, w którą można włożyć serce Szumisia i zabrać np. na spacer czy przymocować do fotelika samochodowego. Wraz z praktyczną zawieszką – gryzakiem, pluszowe serce stanowi niezbędnik małego podróżnika. Dzięki temu kojący szum jest zawsze na wyciągnięcie rączki <3

Rytuały

Mówi się, że małe dzieci lubią powtarzalny rytm dnia, gdyż czują się wtedy bezpiecznie. Szumienie kojarzy się maluchom z poczuciem bezpieczeństwa i relaksem. 

Często po niedługim czasie wspierania malucha białym czy różowym szumem, obserwujemy jak tuż po włączeniu Szumisia nasze dziecko zaczyna „odpływać” w drzemkę. To dobroczynne działanie szumu możemy wykorzystać np. podczas rytuału wieczornego wyciszania niemowlęcia, by przygotować je do spokojnego nocnego wypoczynku.