Czapki niemowlęce

Czapka niemowlęca

Nowonarodzony maluszek po urodzeniu potrzebuje warunków jak najbardziej zbliżonych do tych z brzuszka mamy. Dlatego tak bardzo lubi ciepło. Tuż po urodzeniu, w szpitalu, maluszek od razu ubierany jest w czapeczkę dla noworodka. Ważne jest, żeby nie wychłodzić delikatnej główki maluszka i uchronić go przed przeziębieniem.

Kiedy zakładać czapkę dla noworodka?

Czapka niemowlęca przyda się jeszcze rodzicom przez pierwsze dni, kiedy maluch wróci już do domu. Zakładamy ją po każdej kąpieli na starannie wytartą z wody główkę dziecka. Czapka dla noworodka otula wrażliwą główkę i chroni przez wychłodzeniem.

Jeśli w domu nie jest chłodno, po około pół godziny po kąpieli możemy zdjąć maluchowi czapeczkę. Chyba że maluszek jest wcześniakiem, wtedy potrzebuje więcej ciepła, więc zaleca się, żeby wcześniaki przez pierwsze tygodnie życia przez cały dzień w domu miały na głowie czapkę dla noworodka.

Jaką czapeczkę niemowlęcą wybrać

Maluszek po urodzeniu ma bardzo wrażliwą i delikatną skórę. Wybierając ubranka i czapeczki dla noworodka warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału są uszyte i czy są bezpieczne dla dzieci od pierwszych dni życia.

Szumisiowe czapki dla niemowląt uszyte są z wysokiej jakości bawełny. Materiał jest atestowany i bezpieczny nawet dla najmłodszych dzieci. Bawełniane czapeczki są dość elastyczne tak, żeby dopasować się do główki maluszka.

Czapki niemowlęce w szumisiowej kolekcji w całości produkowane są w Polsce - wnnaszej szwalni pod Łowiczem.

Nagrody i certyfikaty