Czapki niemowlęce

Brak produktów w tej sekcji

Czapka niemowlęca - od pierwszych chwil maluszka

Nowonarodzony maluszek po urodzeniu potrzebuje warunków jak najbardziej zbliżonych do tych z brzuszka mamy. Dlatego tak bardzo lubi ciepło. Tuż po urodzeniu, w szpitalu, maluszek od razu ubierany jest w czapeczkę dla noworodka. Ważne jest, żeby nie wychłodzić delikatnej główki maluszka i uchronić go przed przeziębieniem. Już po wyjściu ze szpitala, kiedy maluszek zawita w domu, też powinien przez pierwsze tygodnie życia nosić po kąpieli czapeczkę niemowlęcą. W domu najczęściej jest nieco chłodniej niż na szpitalnym oddziale, więc warto zadbać o to, żeby nie wychłodzić główki noworodka. Idealnie sprawdzą się tu bawełniane czapki dla niemowląt. Są miłe w dotyku i delikatne dla wrażliwej skóry maluszka.

 

Kiedy zakładać czapkę dla noworodka?

Czapka niemowlęca przyda się jeszcze rodzicom przez pierwsze dni, kiedy maluch wróci już do domu. Zakładamy ją po każdej kąpieli na starannie wytartą z wody główkę dziecka. Najpierw wycieramy ją dokładnie i osuszamy ręcznikiem a potem zakładamy na główkę czapeczkę dla noworodka. Czapka dla noworodka otula wrażliwą główkę i chroni przez wychłodzeniem. Maluszek może w niej spokojnie i wygodnie przespać całą noc.

Jeśli w domu nie jest chłodno, po około pół godziny po kąpieli możemy zdjąć maluchowi czapeczkę. Jeśli w pokoju, w którym śpi maluszek jest chłodno, lepiej żeby spał w czapeczce dla noworodka przez całą noc. Bawełniana czapeczka niemowlęca jest elastyczna i wygodna, dlatego nie będzie uwierała maluszka nawet podczas obracania główki. Jeśli maluszek jest wcześniakiem, wtedy potrzebuje dużo więcej ciepła. Zalecamy, żeby wcześniaki przez pierwsze tygodnie życia miały w domu czapeczkę dla noworodka na głowie przez cały dzień. Czapeczka bawełniana uchroni delikatną główkę malucha przed wychłodzeniem.

 

Czapeczka dla noworodka - jaką czapeczkę niemowlęcą wybrać

Maluszek po urodzeniu ma bardzo wrażliwą i delikatną skórę. Wybierając ubranka i czapeczki dla noworodka warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału są uszyte i czy są bezpieczne dla dzieci od pierwszych dni życia.

Szumisiowe czapki dla niemowląt uszyte są z wysokiej jakości bawełny. Materiał jest atestowany i bezpieczny nawet dla najmłodszych dzieci. Bawełniane czapeczki są dość elastyczne tak, żeby dopasować się do główki maluszka. Czapki dla niemowląt z szumisiowej kolekcji posłużą maluszkom od pierwszych chwil życia. Gwarantujemy, że są bezpieczne dla delikatnej skóry dziecka. Wysokiej jakości bawełna, z której są uszyte, to gwarancja, że czapeczka będzie wygodna i praktyczna.

 

Szumisiowe czapki niemowlęce z polskiej fabryki

Czapki niemowlęce w szumisiowej kolekcji w całości produkowane są w Polsce - w naszej szwalni pod Łowiczem. Dbamy o to, żeby materiały, z których szyjemy nasze produkty, były wysokiej jakości i bezpieczne nawet dla najmłodszych dzieci. To dla nas najważniejsze.

Czapkę niemowlęcą można bez problemu prać w pralce. Materiał nie rozciąga się i nie kurczy a czapeczka dla noworodka utrzymuje swój kształt.

Nagrody i certyfikaty