Czy może być za późno na wprowadzenie Szumisia?

Czy może być za późno na wprowadzenie Szumisia?

Czy może być za późno na wprowadzenie Szumisia?

Dzieci rosną bardzo szybko. Wyrastają z maleńkich ubranek, z głębokiego wózka, z chusty. A przecież dopiero co się urodziły! Czy z szumiącymi misiami jest podobnie? Czy już za późno na Szumisia?

Początki

Dzieci rodząc się, przechodzą z przestrzeni wypełnionej jednostajnym, kojącym szumem wód płodowych i krwi pępowinowej, do świata pełnego nagłych, ostrych, wyraźnych dźwięków. Stłumione hałasy docierają do ucha noworodka z bezlitosną siłą i powodują spory dyskomfort i stres u malucha.

Chcąc złagodzić to przejście, staramy się zachowywać jak najciszej przy dziecku, ograniczamy bodźce dźwiękowe. A nasze maleństwo… nadal płacze. Jemu nie zależy na zupełnej ciszy. W brzuchu Mamy było bowiem całkiem głośno:) 

Znajomy szum

Dlatego też świetnym rozwiązaniem dla dzieci jest wprowadzenie - już od dnia narodzin, białego i różowego szumu, który złagodzi odgłosy i pomoże dziecku zrelaksować się.  Szum kojarzy się z dźwiękiem, który towarzyszył dziecku przez 9 pierwszych miesięcy, dlatego działa pozytywnie w przypadku niemal wszystkich noworodków. 

Rosnę!

Z każdym miesiącem zdolność malucha do odbierania bodźców wszystkimi zmysłami wzrasta. Dziecko przyzwyczaja się do dźwięków otoczenia i reaguje na nie spokojniej. Zaczyna je rozpoznawać i akceptować. Nie zmienia to faktu, że szum i bliskość znajomego misia Szumisia nadal pomagają zasnąć i czuć się bezpiecznie.

Szumiś pomocnik

Nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie przygody z białym i różowym szumem. 

Biały i różowy szum działają na ludzi w każdym wieku. Większości z nas dźwięk ten pomaga wyciszyć się i odstresować. Działa również wspomagająco w przypadku problemów z zasypianiem. Kojąco wpływa zwłaszcza na noworodki i niemowlęta. Starszym dzieciom umożliwia zrelaksowanie się po intensywnym dniu pełnym zabawy, gdyż odcina bodźce dźwiękowe otoczenia. 

Żyjemy szybko i często towarzyszy nam hałas. Ten dochodzący z ulicy czy generowany przez urządzenia, muzykę, rozmowy. Przemęczenie z tym związane można niwelować korzystając np. z misia emitującego jednostajny szum. Nasze misie usypiacze: Bystrzaki, Lulusie i Słodziaki pomogą każdemu :)

Foty: www.instagram.com/werka_mama/

www.instagram.com/matkakazika/