W jakich sytuacjach sprawdzają się Szumisie?

Szumisie to niezwykle pracowite misie. Nadają się bowiem nie tylko do usypiania niemowląt. Poniżej przedstawiamy przegląd praktycznych zastosowań naszych dzielnych misiowych bohaterów.

 

Po porodzie

 

Szumisie można bezpiecznie stosować u noworodków od pierwszego dnia życia. Są powszechnie znanym wsparciem na oddziałach neonatologicznych – pomagają wcześniakom oswoić się z nieznanymi bodźcami dźwiękowymi. Mamy zaś mogą z powodzeniem wyciszać swoje maleństwo z białym i różowym szumem od pierwszych chwil po porodzie.

 

Miś na kolki

 

Pomiędzy 3. tygodniem a końcem 3. miesiąca życia u dzieci mogą pojawiać się bliżej niesprecyzowane dolegliwości, popularnie zwane kolką niemowlęcą. Objawiają się trudnym do uspokojenia płaczem i wystawiają rodziców na naprawdę wielką próbę.

 

W jakich sytuacjach sprawdzają się Szumisie?Pomocne może się okazać zastosowanie zestawu czynności polecanego przez słynnego pediatrę, Harveya Karpa. Metoda 5S polega na połączeniu szumienia, otulania, stabilizowania pozycji, kołysania i ssania. Dzięki tym działaniom maleństwo poczuje się bezpiecznie i istnieje spora szansa, że wyciszy się na tyle, by spokojnie zasnąć.

 

Metodę 5S można modyfikować zależnie od potrzeb. Niektórym dzieciom pomaga chustowanie, innym delikatne kołysanie w ramionach opiekuna siedzącego na przeznaczonej do tego piłce. Dołączenie białego lub różowego szumu pozwoli ukoić nerwy maluszka… a także rodzica, który jest wyczerpany na równi z zapłakanym niemowlęciem.

 

Ząbkowanie

 

To drugi po kolce, najtrudniejszy czas dla maleństwa i jego opiekunów. Pomiędzy 6. a 30. miesiącem życia wyrzynają się mleczne zęby. Opuchnięte, obolałe dziąsła, słabe samopoczucie, rozdrażnienie powodują cierpienie u niemowląt i małych dzieci. W przypadku ząbkowania również sprawdza się metoda 5S i dobroczynny wpływ Szumisiów.

 

Biały i różowy szum warto zastosować, by ukoić płacz ząbkującego dziecka. Można również włączyć jeden z pięciu rodzajów szumu, by nieco odwrócić uwagę malucha od dolegliwości, również podczas zabawy.

 

Rytuały

 

Wielu rodziców korzysta z rytuałów jako formy kojącego i bezpiecznego schematu dnia. Szumiś świetnie wpisuje się w rytuał wieczorny czy popołudniową drzemkę. Wieczorem szum pozwoli dziecku łagodnie przejść w stan relaksu, zaś podczas drzemki oddzieli maleństwo od odgłosów domu czy ruchliwej ulicy.

 

Na spacerze i w samochodzie

 

W jakich sytuacjach sprawdzają się Szumisie?Duży Szumiś posiada sprytne i praktyczne rozwiązanie – dodatkowe pluszowe serce z zawieszką – gryzakiem. Można do niego schować mechanizm szumiący i przymocować je bez problemu do wózka czy fotelika samochodowego. Dzięki temu podczas spaceru i podróży możemy korzystać z dobroczynnego szumu, jednocześnie nie obciążając torby czy wózka. Starsze dzieci raczej nie rozstaną się z ukochanym Szumisiem i trzeba go wliczyć w bagaż 😉

 

Wyciszanie starszaka

 

Dzieci w wieku przedszkolnym przeżywają w ciągu dnia wiele emocji. Podczas drzemek i nocnego wypoczynku regenerują siły, by po obudzeniu móc niemal natychmiast kontynuować zabawę i poznawanie świata. Szumisie wspierają ich wypoczynek, służąc jako ukochana maskotka oraz szumiące odcięcie bodźców dźwiękowych.

 

Nietypowe zastosowania;)

 

Bystrzaki, Lulusie i Słodziaki służą nie tylko dzieciom. Dorośli dość szybko odkrywają, że gdy włączają Szumisia podczas usypiania niemowlęcia, sami szybciej odpływają w sen. Czasem nawet szybciej niż maluch 🙂 Biały i różowy szum działa bowiem na osoby w każdym wieku. Pomaga redukować stres i napięcia, a także bóle głowy oraz bezsenność.

Niektórzy opiekunowie zwierząt stosują biały i różowy szum w otoczeniu swoich psów i kotów, by np. minimalizować stres związany z noworocznymi fajerwerkami. Szumiś pomoże każdemu 🙂

 

Foto: https://www.instagram.com/justka.ka/

Designed by Visuala.pl logo Visuala Lab