Kangu Pawie - Antykolkowa poduszka do ukołysania

KANGU to sprężysta poduszka ANTYKOLKOWA, która pomaga uspokoić i uśpić płaczące niemowlę. 

Wystarczy, że usiądziesz na Kangu z maleństwem w ramionach i pobujasz się z nim chwilę w górę i w dół. Ruchy te przypominają dziecku bujanie z brzucha mamy, dlatego niemowlę bardzo szybko uspokaja się i zasypia.

Skokołysanie stymuluje też układ przedsionkowy dziecka, który ma ogromny wpływ na jego prawidłowy rozwój i szybkość uczenia się.

Czas realizacji: 1-2 dni
299,00 PLN
Razem: 299,00 PLN

Kangu - sprężysta poduszka do skokołysania. Dzięki niej uspokojenie i uśpienie niemowlaka w każdej nawet najbardziej kryzysowej sytuacji zajmuje parę chwil. Skokołysanie to rytmiczne ruchy o niewielkim zakresie, odzwierciedlają warunki panujące w brzuchu mamy, dlatego maleństwo w trakcie takiego bujania ekspresowo uspokaja się i zasypia.

 

SKOKOŁYSANIE - jak to zrobić:

 1. Połóż poduszkę Kangu na płaskiej, stabilnej powierzchni (kanapa, fotel, krzesło) 
 2. Przytul do siebie niemowlę w ułożeniu bokiem, podtrzymując jego główkę, tak by była nieruchoma. Jest to naturalna pozycja dla dziecka z okresu płodowego.
 3. Usiądź z maluszkiem wygodnie na Kangu i wykonuj energiczny ruch tułowiem w górę i w dół. Dzięki specjalnie skonstruowanym sprężynom poduszki skokołysanie jest bardzo proste, wygodne i nie wymaga dużego wysiłku. 
 4. Żeby pomóc maluszkowi szybciej zasnąć polecamy też włączyć dźwięki podobne do tych z brzucha mamy, emitowane przez szumiącego misia Szumisia. 

 

Tkanina stanowiąca wykończenie KANGU to miękki w dotyku welur posiadający Certyfikat OEKO-TEX 100 , którego główną zaletą jest plamoodporność. Dodatkowo na spodzie znajduje się włóknina z antypoślizgową aplikacją, która ma na celu zapobieganie przesuwania się KANGU, co w konsekwencji zwiększa bezpieczeństwo użytkowania.

KANGU jest niewielkie, lekkie i mobilne, co pozwala na korzystanie z niego w każdym miejscu.

Produkt posiada stopień twardości:

 • 65kg - 110kg (waga korzystającego wraz dzieckiem)

Wymiary i waga:
Wymiary kangu: 42cm x 38cm x 17 cm
Waga: 2,5 kg

Skład:
Góra i boki: 100% poliester wysokiej jakości plamoodporna tkanina posiadająca Certyfikat OEKO-TEX Standard 100
Spód: 100% polipropylen wysokiej jakości włóknina wigofil z aplikacją antypoślizgową zapobiegającą przesuwaniu się materiału, cechuje się bardzo dobrą przepuszczalnością powietrza oraz wysoką wytrzymałością

Rozlany płyn na tkaninie formuje się w krople, dzięki czemu za pomocą miękkiej ściereczki lub ręcznika papierowego zbieramy rozlany płyn i na tkaninie nie ma śladu zabrudzenia. Czyszczenie tylko przy użyciu łagodnych środków do pielęgnacji tapicerki. Nie prać na mokro. Nie prasować. Nie wybielać.

Dlaczego KANGU? (zalety):

 • Niezawodne przy kolkach, skokach rozwojowych, problemach brzuszkowych oraz innych dolegliwościach, wywołujących trudny do ukojenia płacz niemowlęcia
 • Wspomaga odpowiedni rozwój dziecka, stymulując układ przedsionkowy niemowlęcia
 • Nie obciąża kręgosłupa
 • Wykonane z miękkiego i przyjemnego w dotyku weluru z certyfikatem Oeko-Tex
 • Innowacyjne na rynku światowym
 • Angażuje ojców w opiekę nad niemowlakiem (97% tatusiów przyznaje, że uwielbia usypiać na Kangu)
 • 100% pozytywnych opinii
 • Wykonane w Polsce
 • Ułatwia przetrwanie kryzysowych momentów
 • Zmniejsza uczucie stresu związanego z uspokojeniem dziecka
 • Relaksuje niemowlę i rodziców
 • Element niezawodnej metody usypiania niemowląt 5S H. Karpa (“Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy”)
 • Rewolucyjny produkt - szybko koi wymagające niemowlę dzięki rytmicznemu ruchowi
 • Wystarczy ok. 7 minut bujania by niemowlę zasnęło
 • Rytmiczne ruchy przypominają dziecku warunki panujące w łonie matki
 • Rytmiczne bujanie pomaga włączyć odruch uspokajania się u dziecka
 • Rytmiczny ruch nazywany skokołysaniem, to potężna broń w walce z płączem niemowlęcia - oraz naszym własnym stresem. 

 

BEZPIECZEŃSTWO - Kangu jest stabilne, powierzchnia do siedzenia spora, a spód pokryty włókniną antypoślizgową (co zapobiega przesuwaniu się). Dzięki tym wszystkim cechom produkt jest w pełni bezpieczny do użytkowania  z noworodkiem.

KOMFORT / WYGODA Kangu można położyć dosłownie wszędzie, na łóżku, fotelu, kanapie, krześle i w każdym z tych miejsc będzie równie sprężyste. Dlatego też można usiąść wygodnie w ulubionym fotelu i szybko uśpić niespokojne niemowlę.

MOBILNOŚĆ dzięki niewielkim rozmiarom Kangu możemy zabrać ze sobą wszędzie.

FAQ

Czy usypianie na Kangu jest bezpieczne?

Tak usypianie na Kangu jest w pełni bezpieczne. Rytmiczne ruchy odzwierciedlają te panujące w brzuchu mamy, dlatego niemowlę w trakcie takiego bujania bardzo szybko uspokaja się i zasypia. Bujane niemowlę powinno znajdować się bezpiecznej, stabilnej pozycji w ramionach rodzica, a główka dziecka powinna być podtrzymywana i przytulona do piersi rodzica.  Bardzo ważne by ruchy były płynne, rytmiczne, o niewielkim zakresie, a główka dziecka pozostawała w jednej linii z jego ciałem. Bujanie nie tylko jest bezpieczne, ale również zdrowe, bowiem stymuluje układ przedsionkowy dziecka, dzięki czemu  powstają nowe synapsy w mózgu, a to ma ogromny wpływ na rozwój i zdolności uczenia się.

Czy dziecko może przyzwyczaić się do bujania?

Dziecko było bujane i kołysane w brzuchu przez 9 miesięcy, nie może więc przyzwyczaić się do czegoś co zna już doskonale???? Warto jednak pamiętać, że jak ze wszystkim potrzebny jest umiar. Dlatego też zalecamy by korzystać z poduszki Kangu głównie w kryzysowych momentach, bujając niemowlę do zaśnięcia i odkładając następnie do łóżeczka.

Do kiedy mogę usypiać dziecko na kangu?

W zależności od potrzeby. W zdecydowanej większości przypadków niemowlęta po 6 m.ż. same „odzwyczajają się” od bujania, jeżeli jednak przeżywacie ciężkie chwile, ząbkowanie czy skoki rozwojowe poduszki Kangu można używać dłużej.

Jaki jest optymalny czas usypiania na Kangu?

Optymalny czas to ok. 10 minut. Tyle wystarczy by uśpić niemowlę. Zajmuje to zazwyczaj do 7 minut. 

Czy poduszkę Kangu mogę położyć na każdej powierzchni?

Tak, pod warunkiem, że jest stabilna i bezpieczna. Zarówno na twardym krześle jak i miękkim fotelu poduszka jest równie sprężysta i spełnia swoje zadanie.